
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.57 * |
| From 10 | €2.93 * |
| From 100 | €2.57 * |
| From 1000 | €2.18 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 181001
Product information "08x05 SMD Pt1000 B -B"
| Type: | SMD 0805 |
| Resistance: | 1000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +150 °C |
| Width: | 1,4 mm |
| Height: | 0,6 mm |
| Length: | 2,3 mm |
| Tolerence: | F 0,3 (DIN B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Gurt |
| Measuring current max.: | 0,3 mA |
| Solder connection width: | 0,35 mm |
| Solder connection material: | galvanisch verzinnte Ni-Sperrschicht |
Related links to "08x05 SMD Pt1000 B -B"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "08x05 SMD Pt1000 B -B"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed