
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €8.49 * |
| From 10 | €6.96 * |
| From 100 | €6.11 * |
| From 1000 | €5.18 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 503003
Product information "NTC TT3-25KC5-1"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 10000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -40 °C |
| Temperature max.: | +155 °C |
| Length: | 7 mm |
| Connecting wire length: | 40 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,5 mm |
| Connecting wire material: | Stahl |
| Diameter max.: | 2 mm |
| Tolerence: | ± 1 % |
| Element coating: | Epoxy |
| Manufacturer: | Amphenol |
| B-Wert: | 3977 K |
| B-Wert tolerance: | ± 0,75 % |
| B-Wert max.: | 125 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
Related links to "NTC TT3-25KC5-1"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC TT3-25KC5-1"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed