
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.75 * |
| From 10 | €3.07 * |
| From 100 | €2.70 * |
| From 1000 | €2.29 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 501014
Product information "NTC PB-35E-A1"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 2000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Length: | 4,1 mm |
| Connecting wire length: | 67 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,3 mm |
| Connecting wire material: | Dumet / NiPt |
| Diameter max.: | 2,4 mm |
| Tolerence: | ± 2,5 % |
| Element coating: | Glas |
| B-Wert: | 3990 K |
| B-Wert tolerance: | ± 2 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 0 °C |
Related links to "NTC PB-35E-A1"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC PB-35E-A1"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed