
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €20.44 * |
| From 10 | €16.77 * |
| From 100 | €14.72 * |
| From 1000 | €12.47 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 132016
Dieses Sensorelement zeichnet sich durch seine schmale Bauweise aus. more
Product information "5x0,8 Pt1000 A"
Dieses Sensorelement zeichnet sich durch seine schmale Bauweise aus.
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 1000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -30 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Width: | 0,8 mm |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 5 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,15 mm |
| Connecting wire material: | NiPt |
| Tolerence: | F 0,15 (DIN A) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "5x0,8 Pt1000 A"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "5x0,8 Pt1000 A"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed