
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €0.71 * |
| From 10 | €0.58 * |
| From 50 | €0.51 * |
| From 1000 | €0.44 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 507000
Product information "NTC 250D-3K"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 250000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -60 °C |
| Temperature max.: | +150 °C |
| Connecting wire length: | 25 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,5 mm |
| Connecting wire material: | CuFe verzinnt |
| Diameter max.: | 3,5 mm |
| Tolerence: | ± 10 % |
| B-Wert: | 3000 K |
| B-Wert tolerance: | ± 5 % |
| B-Wert max.: | 75 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
Related links to "NTC 250D-3K"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC 250D-3K"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed