
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.84 * |
| From 10 | €3.15 * |
| From 100 | €2.77 * |
| From 1000 | €2.34 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 501000
Product information "NTC 202AT-2"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 2000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +90 °C |
| Length: | 8,5 mm |
| Connecting wire length: | 13 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,7 mm |
| Connecting wire material: | verzinnte Legierung |
| Diameter max.: | 3,8 mm |
| Tolerence: | ± 1 % |
| Element coating: | Epoxy |
| Manufacturer: | Semitec |
| B-Wert: | 3182 K |
| B-Wert tolerance: | ± 1 % |
| B-Wert max.: | 85 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
| ROHS compliant: | Ja |
Related links to "NTC 202AT-2"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC 202AT-2"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed