
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €4.11 * |
| From 10 | €3.37 * |
| From 100 | €2.95 * |
| From 1000 | €2.50 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 111025
Product information "2x2,2 Pt100 B"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -70 °C |
| Temperature max.: | +500 °C |
| Width: | 2,1 mm |
| Height: | 0,9 mm |
| Length: | 2,3 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | PtNi |
| Tolerence: | F 0,3 (DIN B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "2x2,2 Pt100 B"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "2x2,2 Pt100 B"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed