
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €10.27 * |
| From 10 | €8.43 * |
| From 100 | €7.39 * |
| From 1000 | €6.26 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 112006
Product information "2,3x2 Pt100 A-7 AuNi"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 1,3 mm |
| Length: | 2 mm |
| Connecting wire length: | 7 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | AuNi |
| Tolerence: | F 0,15 (DIN A) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "2,3x2 Pt100 A-7 AuNi"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "2,3x2 Pt100 A-7 AuNi"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed