
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €7.24 * |
| From 10 | €5.94 * |
| From 100 | €5.21 * |
| From 1000 | €4.42 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 112020
Product information "2x2 Pt100 A-7"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -90 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 1,3 mm |
| Length: | 2 mm |
| Connecting wire length: | 7 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | PtNi |
| Tolerence: | F 0,15 (DIN A) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "2x2 Pt100 A-7"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "2x2 Pt100 A-7"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed