
This product is currently not available.
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €4.20 * |
| From 10 | €3.44 * |
| From 100 | €3.02 * |
| From 1000 | €2.56 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Delivery time approx. 5 working days
- Order number: 112046
Product information "5x2,0 Pt100 A Ni"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -70 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 1,3 mm |
| Length: | 5 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,25 mm |
| Connecting wire material: | Ni |
| Tolerence: | F 0,15 (DIN A) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "5x2,0 Pt100 A Ni"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "5x2,0 Pt100 A Ni"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed