
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €28.92 * |
| From 10 | €23.72 * |
| From 100 | €20.83 * |
| From 1000 | €17.64 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 113014
Product information "3x0,8 Pt100 1/3 B -7Pt"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +150 °C |
| Width: | 0,8 mm |
| Height: | 0,6 mm |
| Length: | 3 mm |
| Connecting wire length: | 7 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,15 mm |
| Connecting wire material: | Pt |
| Tolerence: | F 0,1 (DIN 1/3 B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "3x0,8 Pt100 1/3 B -7Pt"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "3x0,8 Pt100 1/3 B -7Pt"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed