
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.75 * |
| From 10 | €3.07 * |
| From 100 | €2.70 * |
| From 1000 | €2.29 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 111036
Product information "2x2 Pt100 B AgPd"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +400 °C |
| Width: | 1,9 mm |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 2,3 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,25 mm |
| Connecting wire material: | AgPd |
| Tolerence: | F 0,3 (DIN B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "2x2 Pt100 B AgPd"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "2x2 Pt100 B AgPd"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed