
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.39 * |
| From 10 | €2.79 * |
| From 100 | €2.44 * |
| From 1000 | €2.07 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 111066
Product information "5x2,0 Pt100 B Ni"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -70 °C |
| Temperature max.: | +500 °C |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 1,3 mm |
| Length: | 5 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,25 mm |
| Connecting wire material: | Ni |
| Tolerence: | F 0,3 (DIN B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "5x2,0 Pt100 B Ni"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "5x2,0 Pt100 B Ni"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed