| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €6.25 * |
| From 10 | €5.12 * |
| From 100 | €4.50 * |
| From 500 | €3.81 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 502002
Product information "NTC B57861S103F040"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 10000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -55 °C |
| Temperature max.: | +155 °C |
| Length: | 6,5 mm |
| Connecting wire length: | 50 mm |
| Connecting wire diameter: | AWG 30 |
| Connecting wire material: | AgNi |
| Diameter max.: | 2,41 mm |
| Tolerence: | ± 1 % |
| Element coating: | Epoxy |
| Manufacturer: | Epcos |
| B-Wert: | 3988 K |
| B-Wert tolerance: | ± 0,3 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
Related links to "NTC B57861S103F040"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC B57861S103F040"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Hint!
Viewed
