
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €3.93 * |
| From 10 | €3.23 * |
| From 100 | €2.83 * |
| From 1000 | €2.39 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 132017
Product information "5x1,5 Pt1000 A"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 1000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -70 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Width: | 1,5 mm |
| Height: | 1,0 mm |
| Length: | 5 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | PtNi |
| Tolerence: | F 0,15 (DIN A) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "5x1,5 Pt1000 A"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "5x1,5 Pt1000 A"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed