| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €6.25 * |
| From 10 | €5.12 * |
| From 100 | €4.50 * |
| From 1000 | €3.81 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 182001
Product information "06x03 SMD Pt1000 B"
| Type: | SMD 0603 |
| Resistance: | 1000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +150 °C |
| Width: | 0,9 mm |
| Height: | 0,45 mm |
| Length: | 1,7 mm |
| Tolerence: | F 0,3 (DIN B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Gurt |
| Measuring current max.: | 0,3 mA |
| Solder connection width: | 0,30 mm |
| Solder connection material: | verzinnte Ni-Sperrschicht |
Related links to "06x03 SMD Pt1000 B"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "06x03 SMD Pt1000 B"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed
