
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €5.00 * |
| From 10 | €4.09 * |
| From 100 | €3.59 * |
| From 500 | €3.05 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 502003
Product information "NTC PB3-43-S0"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 30000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +200 °C |
| Length: | 2,2 mm |
| Connecting wire length: | 71 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | Dumet |
| Diameter max.: | 1,3 mm |
| Tolerence: | ± 1 % |
| Element coating: | Glas |
| B-Wert: | 3450 K |
| B-Wert tolerance: | ± 2 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 0 °C |
Related links to "NTC PB3-43-S0"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC PB3-43-S0"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed