
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €1.96 * |
| From 10 | €1.61 * |
| From 100 | €1.42 * |
| From 500 | €1.20 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 504001
Product information "NTC B57891M333J"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 33000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -55 °C |
| Temperature max.: | +155 °C |
| Length: | 3 mm |
| Connecting wire length: | 36 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,5 mm |
| Connecting wire material: | Cu |
| Diameter max.: | 3,5 mm |
| Tolerence: | ± 5 % |
| Element coating: | Epoxy |
| Manufacturer: | Epcos |
| B-Wert: | 4300 K |
| B-Wert tolerance: | ± 3 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
Related links to "NTC B57891M333J"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC B57891M333J"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed