
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €5.27 * |
| From 10 | €4.32 * |
| From 100 | €3.80 * |
| From 1000 | €3.21 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 504002
Product information "NTC NDS7206"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 1800 Ohm |
| Reference temperature: | 100 °C |
| Temperature min.: | -55 °C |
| Temperature max.: | +155 °C |
| Connecting wire length: | 14 mm |
| Connecting wire diameter: | 5 mm |
| Tolerence: | ± 10 % |
| B-Wert: | 4300 K |
Related links to "NTC NDS7206"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC NDS7206"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed