
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 999 | €6.70 * |
| From 1000 | €5.50 * |
| From 10000 | €4.82 * |
| From 100000 | €4.08 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 504003
Product information "NTC WM303"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 30000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Length: | 3 mm |
| Connecting wire length: | 50 mm |
| Connecting wire material: | Ni |
| Diameter max.: | 2 mm |
| Tolerence: | ± 0,5 % |
| Element coating: | Epoxy |
| B-Wert: | 3977 K |
| B-Wert tolerance: | ± 1 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 0 °C |
Related links to "NTC WM303"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC WM303"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed