
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €17.67 * |
| From 10 | €14.49 * |
| From 100 | €12.72 * |
| From 1000 | €10.78 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 502022
Product information "NTC B57560G0103H002"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 10000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -55 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Length: | 4,1 mm |
| Connecting wire length: | 70 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,3 mm |
| Connecting wire material: | Stahl, vernickelt |
| Diameter max.: | 2,3 mm |
| Tolerence: | ± 3 % |
| Element coating: | Glas |
| Manufacturer: | Epcos |
| B-Wert: | 3478 K |
| B-Wert tolerance: | ± 3 % |
| B-Wert max.: | 85 °C |
| B-Wert min.: | 25 °C |
Related links to "NTC B57560G0103H002"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC B57560G0103H002"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed