
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 999 | €3.39 * |
| From 1000 | €2.79 * |
| From 10000 | €2.44 * |
| From 100000 | €2.07 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 506000
Product information "NTC 104GT-2"
| Type: | NTC-Thermistor |
| Resistance: | 100000 Ohm |
| Reference temperature: | 25 °C |
| Temperature min.: | -50 °C |
| Temperature max.: | +300 °C |
| Length: | 3 mm |
| Connecting wire length: | 45 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,18 mm |
| Connecting wire material: | NiCu |
| Diameter max.: | 1,5 mm |
| Tolerence: | ± 3 % |
| Element coating: | Glas |
| Manufacturer: | Semitec |
| B-Wert: | 4267 K |
| B-Wert tolerance: | ± 2 % |
| B-Wert max.: | 100 °C |
| B-Wert min.: | 0 °C |
Related links to "NTC 104GT-2"
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "NTC 104GT-2"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Hint!
Viewed