
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €9.28 * |
| From 10 | €7.62 * |
| From 100 | €6.69 * |
| From 1000 | €5.66 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Ready to ship today,
Delivery time appr. 1-3 workdays
- Order number: 110010
Product information "4x2 Pt100 2B 150Ni"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 100 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | -70 °C |
| Temperature max.: | +500 °C |
| Width: | 2,1 mm |
| Height: | 1,1 mm |
| Length: | 4 mm |
| Connecting wire length: | 150 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,25 mm |
| Connecting wire material: | Ni |
| Tolerence: | F 0,6 (DIN 2 B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "4x2 Pt100 2B 150Ni"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "4x2 Pt100 2B 150Ni"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed