
This product is currently not available.
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| To 9 | €49.09 * |
| From 10 | €40.25 * |
| From 100 | €35.34 * |
| From 1000 | €29.94 * |
Prices incl. VAT plus shipping costs
Delivery time approx. 5 working days
- Order number: 135003
Product information "4x1,2 Pt1000 1/10 B AuNi"
| Type: | Pt-Temperaturflachmesswiderstand |
| Resistance: | 1000 Ohm |
| Reference temperature: | 0 °C |
| Temperature min.: | 0 °C |
| Temperature max.: | +100 °C |
| Width: | 1,2 mm |
| Height: | 1,1 mm |
| Length: | 4 mm |
| Connecting wire length: | 10 mm |
| Connecting wire diameter: | 0,2 mm |
| Connecting wire material: | AuNi |
| Tolerence: | F 0,03 (DIN 1/10 B) |
| Characteristic curve: | DIN EN 60751 |
| Packaging: | Vakuum / Lose verpackt |
Related links to "4x1,2 Pt1000 1/10 B AuNi"
Available downloads:
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "4x1,2 Pt1000 1/10 B AuNi"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Viewed